sociālā uzņēmējdarbība
akcelerātors
emuārs
par_mums
mūsu_tikls
24.05.23
Topošie sociālie uzņēmēji attīsta daudzsološas idejas sabiedrības labklājībai
Sociālās uzņēmējdarbības akcelerācijas programmā, kas ilga trīs mēnešus, 11 topošie sociālie uzņēmēji ir attīstījuši daudzsološas idejas sabiedrības labklājībai – ar biznesa instrumentiem ir iecerēts veicināt mazaizsargāto grupu nodarbinātību, vides ilgtspēju, kā arī sniegt atbalstu bērniem un jauniešiem. Akcelerācijas programmu realizēja biedrība "NewDoor" Labklājības ministrijas sociālās uzņēmējdarbības aktivitāšu cikla "Attīstām sociālo uzņēmējdarbību kopā!" ietvaros.

Mācību laikā programmas dalībnieki no Rīgas un reģioniem tiešsaistē apguva plašu, sociālajam uzņēmējam nozīmīgu tēmu loku – produkta vai pakalpojuma izstrāde, klienta pieredzes ceļojums, zīmola identitāte, mārketinga un komunikācijas stratēģija, digitālais mārketings, sadarbība ar masu medijiem, finanšu plūsma, biznesa plāns, investoru un sponsoru piesaiste, kā arī attīstīja prezentēšanas prasmes.

Pateicoties "Radisson Blu Rīdzene" viesmīlībai un atbalstam, 23. maijā akceleratora absolventi un sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmas pārstāvji, atbalstītāji un interesenti pulcējās viesnīcas telpās un iepazinās ar topošajiem sociālajiem uzņēmumiem. Pasākumu apmeklēja arī Izraēlas vēstniece Latvijā Šārona Rapaporta-Palgi.

Akceleratora programmā attīstītās sociālās uzņēmējdarbības idejas ir ļoti daudzveidīgas. Piemēram, Rīgā top velodarbnīca "Crazy Pedālis", kas sniegs nodarbinātības iespējas bijušiem ieslodzītajiem un cilvēkiem, kuri atgūstas no dažādām atkarībām, savukārt Ogrē durvis vērs kafejnīca, kas nodarbinās cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Smiltenes novadā, Virešu pagastā, darbu sāks uzņēmums "Canolawax.lv", kas būs vienīgais rapšu eļļas vaska izejmateriāla ražotājs Latvijā un nodrošinās darba vietas cilvēkiem, kuri zaudējuši darbu pēc vietējās skolas slēgšanas.

Jelgavā durvis jau vēris atbalsta centrs bērniem ar autismu un funkcionāliem traucējumiem "KOPĀ". Tiek veidota arī platforma "Perpetoom", kur pulcēsies vecāki, kam ir bērni ar UDHS, un kompetenti sporta treneri, kuri var šiem bērniem nodrošināt atbilstošas sporta aktivitātes.

"SOS Bērnu Ciematu Asociācija Latvijā" akceleratora programmā izstrādāja ideju par atbalsta pakalpojumiem jauniešiem patstāvīgas dzīves uzsākšanai. Savukārt Valmieras novadā, Ēvelē, tiks radīts jauniešu izaugsmes centrs "Ēvele", kas piedāvās izmitināšanas pakalpojumus un neformālo izglītību jauniešiem, īpašu akcentu liekot uz sociālās atstumtības riskam pakļauto bērnu un jauniešu grupām, kā arī integrējot bērnus un jauniešus ar īpašām vajadzībām.

Rīgā, Zaķusalā, iecerēts atvērt kempingu "Expedition.Camp", kur varēs ne tikai nakšņot, bet arī risināsies Nacionālo Bruņoto spēku veterānu vadītas izdzīvošanas nometnes bērniem un citiem interesentiem. Ķekavas novadā taps STEM nozares meistarklases un pulciņi "Tech Lab Design", kas izglītos bērnus un jauniešus par digitālajām tehnoloģijām un digitālo iekārtu lietošanu.

Tiek veidota arī mājaslapa "durvisuzdzivibu.lv", kas sniegs noderīgu informāciju vēža pacientiem par to, kā ātrāk veicināt atveseļošanos papildus medicīniskai ārstēšanai. Savukārt uzņēmums "Partapis" piedāvās iespēju pārveidot novalkātos apģērbus, tā radot jaunus modes meistardarbus un rūpējoties par vides ilgtspēju.

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija piešķīra pārsteiguma balvu - viena gada dalību asociācijā 150 euro vērtībā atbalsta centram "KOPĀ", savukārt Ekonomikas un Kultūras augstskola piešķīra pārsteiguma balvu - biznesa vadības koučinga sesiju - projektam "Expedition.Camp".

Sociālās uzņēmējdarbības akcelerācijas programma tika izsludināta janvārī, un tajā varēja piedalīties fiziskas un juridiskas personas, kurām bija ideja par sociālo uzņēmējdarbību, vai kuras īstenoja kādu sociālu projektu ar mērķi to pārvērst ilgtspējīgā, pelnošā biznesā.

09.05.23
Radīti rīki, kas palīdzēt sociālajiem uzņēmumiem mērīt un novērtēt savu zaļo ietekmi
Sociālajiem uzņēmumiem, kas ir daļa no zaļās ekonomikas nozares, pieejama unikāla iespēja uzzināt par veiksmīgiem uzņēmējdarbības stāstiem kaimiņvalstīs un smelties idejas un pieredzi. Kļuvis pieejams rīku kopums, kas palīdzēs aptvert sava uzņēmuma ietekmi, kā arī rokasgrāmata ietekmes mērīšanas nodarbību vadītājiem.

"NewDoor", kopā ar ārzemju partneriem Lietuvas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju, "BrainLog" (Dānija) un "SwIdeas" (Zviedrija), ir veiksmīgi pabeiguši internacionālo projektu "Zaļās ietekmes mērīšana" (Green Impact Measured), un sniedz publisku pieeju projekta rezultātiem.
Esošās situācijas analīze un labās prakses piemēru apkopjums līdz ar iedvesmojošiem stāstiem pieejams šeit: https://bit.ly/3mbxVtb, rokasgrāmata ietekmes mērīšanas darbnīcu vadītājiem nodarbībām, kurās veikt uzņēmuma pašnovērtējumu, pieejama šeit: bit.ly/3MMg466.

Par projektu
Lai sociālais uzņēmums spētu demonstrēt ietekmi un pārmaiņas, ko tas rada sabiedrībā, ietekmes mērīšana ir būtiska, toties prasa ievērojamu atdevi. Spēja mērīt ietekmi ir arī zīme, kas norāda uz sociālā uzņēmuma briedumu.

Ietekmes mērīšana ir svarīga pašam uzņēmumam, lai spētu novērtēt, vai tas tiešām risina problēmas un sasniedz savu galveno mērķi. Būtiski arī spēt atbilstoši komunicēt par savu ietekmi ar publiku, ieinteresētajām pusēm un potenciālajiem investoriem, kas aiz vien biežāk sagaida ietekmes novērtējuma dokumentu kā pierādījumu uzņēmuma atbildīgumam.
"Strādājot ar sociālajiem uzņēmumiem, mēs bieži vien uzzinām, ka viņiem ir grūtības izmērīt ietekmi, ko tie rada. Tādēļ mēs uzsākām projektu "Zaļās ietekmes mērīšana" – lai piepildītu sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmas vajadzības, kā arī lai palīdzētu sociālajiem uzņēmumiem, kas darbojas zaļās ekonomikas nozarē novērtēt radīto ietekmi ar inovatīvu rīku palīdzību. Nu ir publiski pieejama rokasgrāmata ietekmes mērīšanas ekspertiem. Ar rokasgrāmatā piedāvāto nodarbību palīdzību tā iedvesmos un virzīs sociālos uzņēmējus pareizajā virzienā. Pētījumi par sociālajiem uzņēmumiem, kas pēta savu ietekmi, kalpos kā efektīgs mācību rīks," saka Viktorija Bražiūnaitė, Lietuvas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore un projekta "Zaļās ietekmes mērīšana" vadītāja.

Arī citas Baltijas un Ziemeļu valstis sastopas ar līdzīgiem ietekmes mērīšanas izaicinājumiem. Ietekmes mērīšana sociālajiem uzņēmumiem ir bijis izaicinājums, jo līdz šim ir trūkusi informācija par to, kā vislabāk mērīt ietekmi ar ierobežotiem resursiem, kā arī kad to vislabāk darīt. Nereti sociālie uzņēmēji rada inovācijas, kurām nepastāv standartizētas metodes vai indikatori ietekmes mērīšanai.

Pieredzes dažādība partnervalstīs
Projekta partneri apmeklēja četras valstis – Dāniju, Zviedriju, Latviju un Lietuvu, lai uzzinātu vairāk par vietējo sociālo uzņēmumu darbu, valsts un pašvaldību atbalstu, kā arī to, kā tie mēra un izvērtē sevis radīto ietekmi. Partnervalstis izvēlējās iepazīstināt ar unikāliem sociālās uzņēmējdarbības piemēriem, kas demonstrē ievērojamus labās prakses piemērus.

Projekta gaitā radītajos materiālos pieejama analīze un apraksts par astoņiem partnervalstu sociālajiem uzņēmumiem: "Burka" un "Owa" (Latvija), "Aterbruket" un "Folkets Pops" (Zviedrija), "Mes žydim" un "Textale" (Lietuva), "Nordjysk Fodevare Oversku" un "Comeback" (Dānija). Visi šie sociālie uzņēmumi specializējas zaļās ekonomikas nozarē un būtiska to darbības daļa ir atbildīgs vides un enerģijas resursu patēriņš.
Projekta mājaslapa– www.green-impact-measured.site

Projektu "Zaļās ietekmes mērīšana" finansē Ziemeļvalstu Ministru Padomes Birojs Lietuvā "Nordplus Adult 2022" programmas ietvaros.
08.03.23
NewDoor direktore un līdzdibinātāja izvēlēta kā viena no TOP100 Sievietēm Sociālajā uzņēmējdarbībā 2023
NewDoor komanda no visas sirds lepojas ar savu direktori un līdzdibinātāju Diānu Lapkis, kuru Euclid Network izvēlējies par vienu no Top 100 Sievietēm Sociālajā Uzņēmējdarbībā 2023!

Šogad sarakstā iekļautas 100 iedvesmojošas sievietes, kas aktīvi darbojas sociālo inovāciju jomā un tika izvēlētas no 900 pieteikumiem. Ar iniciatīvas palīdzību Euclid Network vērš uzmanību uz šo sieviešu pieredzi un sasniegumiem. Viņu stāsti iedvesmo un satuvina citas sievietes un pārmaiņu veicinātājas, tādējādi stiprinot sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmu. Šo rūpīgi atlasīto sieviešu skaitā ir vadītājas, organizāciju dibinātājas, menedžeres, projektu iniciatores un iedvesmojošas līderes, kas ir sniegušas iespaidīgu ieguldījumu sabiedrības attīstībā un stiprinājušas dzimumu vienlīdzību Eiropā un citur.

Diāna Lapkis: "Visvairāk mani motivē cilvēki, kurus es satieku katrā mūsu uzsāktajā sociālās uzņēmējdarbības akseleratorā –
tie ir sociālo projektu dibinātāji, kuriem ir brīnišķīgas sociālo inovāciju idejas un kuri savu dzīvi veltījuši neaizsargāto grupu atbalstam, palīdzot tiem, kam tas ir nepieciešams, un veidojot sociālos produktus un pakalpojumus, kas rada ilgstošas pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā.
Pavadot ik dienu darbā ar neatlaidīgiem cilvēkiem no visas Latvijas un pasaules - mūsu programmu dalībniekiem, mentoriem, lektoriem un atbalstītājiem, kuri nekad neapstājas izaugsmē, katrs ar savu īpašo stāstu un ceļu - esmu iedvesmota turpināt iesākto un veicināt kopienas attīstību!"




31.01.23
Intervija ar NewDoor direktori un līdzdibinātāju Diānu Lapkis
Diāna Lapkis – Sociālās uzņēmējdarbības akseleratora "NewDoor" vadītāja un līdzdibinātāja. Diāna kopš 2021.gada ir Labklājības ministrijas Sociālo uzņēmumu komisijas locekle. Komisija izvērtē pretendenta atbilstību sociālā uzņēmuma statusam vai jau reģistrēta sociālā uzņēmuma darbības atbilstību.

Tava saistība ar sociālo uzņēmējdarbību? Pirmā saskarsme ar sociālo uzņēmējdarbību notika vēl 2013.gadā, kad Fonds DOTS rīkoja sociālās uzņēmējdarbības konferenci. Tajā pašā gadā tiku uzaicināta piedalīties starptautiskajā konkursā Latvijā, kuru rīkoja Amerikas un Izraēlas organizācijas, lai vadītu projektu saistībā ar sociālās uzņēmējdarbības attīstību Eiropā, kurā uzvarēju un izveidoju pirmo Latvijā un Baltijas valstīs sociālās uzņēmējdarbības akseleratoru. Divus gadus vēlāk, 2015.gadā, oficiāli tika nodibināts "New Door" kā sociālās uzņēmējdarbības akselerators un sociālo inovāciju platforma. "New Door" ir viens no pieciem Latvijas sociālās uzņēmējdarbības asociācijas dibinātājiem. Kopš 2016.gada pasniedzu Latvijas informācijas un tehnoloģijas augstskolā sociālo uzņēmējdarbību un konsultēju par sociālo uzņēmējdarbību. Visu šo jau 10 gadu laikā esmu aktīvi bijusi arī mentore sociālajiem uzņēmējiem gan akseleratoru laikā, gan starp akseleratoriem.

Trīs lietas, kas Latvijā sociālās uzņēmējdarbības jomā jau darbojas un ko, Tavuprāt, vajadzētu ieviest? Pirmkārt, galvenais, ka mums Latvijā ir sociālie uzņēmumi un, otrkārt, ka ir Sociālā uzņēmuma likums. Treškārt, tie ir ekosistēmas spēlētāji, kuriem rūp šī joma. Sāpīgais jautājums noteikti ir finansiālās iespējas. Nepieciešams rast veidu un iespējas, kā nodrošināt to, lai sociālie uzņēmumi kļūtu patstāvīgi, lai tie varētu mērogoties arī plašākā starptautiskā līmenī.

Kādi ir akseleratora "New Door" rezultāti un ko šobrīd dara tā absolventi? Mums ir 102 absolventu projekti periodā līdz 2023.gadam. Viena trešdaļa absolventu ir ieguvuši sociālā uzņēmuma statusu. Vēl viena trešdaļa turpina darboties bez sociālā uzņēmuma statusa, bet ar sociālo ietekmi. Tomēr varu teikt, ka lielākā daļa absolventu – 90% no tiem risina dažādas sabiedrībai aktuālas problēmas un rada pozitīvu sociālo ietekmi mūsu sabiedrībā. Akselerators noteikti ir devis viņiem gan kontaktus, gan ticību sev, un to, ka jebkurus šķēršļus var pārvarēt.

Kādu labāko padomu Tu esi saņēmusi sociālās uzņēmējdarbības jomā? Arī neveiksme ir sava veida veiksme, jo tā es mācos, lai nākamreiz šo kļūdu nepieļautu. Noteikti neuztvert negatīvi, ja kaut kas neizdodas, nenolaist rokas, nekrist panikā. Domāt pozitīvi un glāzi redzēt pa pusei pilnu, nevis pustukšu.

Tavs biežāk dotais padoms citiem sociālās uzņēmējdarbības veicējiem? Es iesaku nebaidīties un runāt! Nebaidīties savu ideju stāstīt citiem, runāt par to skaļi. Nav jābaidās, ka kāds pārņems tavu ideju, jo neviens nekad nenokopēs to tā, kā tieši tu to esi iecerējis īstenot. Ir svarīga tīklošanās ar sev līdzīgi domājošiem un prasme sadarboties.

Svarīgākās atziņas, darbojoties Sociālo uzņēmumu komisijā? Pusotra gada laikā esmu pamanījusi transformāciju. Uzņēmēji uz sociālā uzņēmuma statusa iegūšanu nāk pārliecinātāki, gatavāki un nopietnāki, gan no biznesa puses, gan no sociālas ietekmes puses. Uzņēmēju ieceres kļūst daudzveidīgākas un aizvien vairāk tiek attīstīta sociālā uzņēmējdarbība arī reģionos.

Trīs zelta ieteikumi sociālajam uzņēmējam pirms statusa saņemšanas?

• Ticība savai idejai un neatlaidība ir neatņemami drosmes elementi, lai visu panāktu un turpinātu iesākto. Ja tu savai idejai ticēsi no sirds, tad ticēs arī citi.
• Ja ir laba ideja, tad vajadzīga arī atbalsta kopiena sev apkārt. Turpināt stāstīt par savu ideju, tīkloties ar citiem.
• Vienmēr ir iespējams mācīties kaut ko papildus. Ikvienai lietai, ar ko esi nolēmis nopietni nodarboties, ir nepieciešams laiks. Arī laiks, ko pavadi mācoties, ir ieguldījums biznesā. Latvijā ir ļoti daudz iespēju attīstīt un reālajā tirgus vidē testēt jaunas biznesa idejas - semināri, konkursi, biznesa inkubatori, akseleratori, riska kapitāla investīciju sesijas un citi.

Ja Tev būtu iespēja ceļot laikā, kur Tu gribētu aizceļot tieši saistībā ar sociālo uzņēmējdarbību? Personīgi vēlētos iepazīties ar Muhammadu Junuss, uzņēmēju no Bangladešas, kurš bija pirmais, kas definēja sociālo uzņēmējdarbību un kurš izvēlējās veltīt savu laiku un palīdzību tiem, kam tā nepieciešama. Viņa banka izsniedza kredītus mazturīgajiem, jo īpaši sievietēm, tādējādi ļaujot stabilizēt daudzu cilvēku finansiālo situāciju. Junuss ticēja Bangladešas sieviešu spējai radīt ienākumus. Valstī, kurā sievietēm nekad nebija dota iespēja pat balsot. Gribētu tur nokļūt un paskatīties, kā sievietes dzīvo, kā mainījās viņu dzīve, kā viņu bērni varēja iegūt izglītību, pateicoties savām mātēm un sniegtajām iespējām.

Ar ko sākas Tava diena? Savu dienu es sāku ar pozitīvo lādiņu, man no rīta ir īsa meditācija, kas man palīdz koncentrēties visai dienai. Vēl es nodarbojos ar jogu un dejoju zumbu. Katru piektdienu vai sestdienu es plānoju savus darbus nākošajai nedēļai, tos pierakstot uz lapas ar pildspalvu un tikai vēlāk tos pārrakstu elektroniski, lai katru dienu no jauna pārskatītu savus dienas darbus.

EKSPRESJAUTĀJUMI:
Kas ir sociālais uzņēmējs? Uzņēmējs ar sirdi.
Vai Tu zini, ko Tu vēl nezini par sociālo uzņēmējdarbību? Es katru dienu uzzinu ko jaunu.
Kāds ir Tavs lielākais šī gada darbs sociālajā uzņēmējdarbībā? Vadīšu devīto akseleratoru.
Cik sociālo uzņēmumu būs 2030.gadā? Es ļoti ceru, ka tie būs vismaz 1500.
Tavs lielākais sapnis, kas saistīts ar sociālo uzņēmējdarbību? Tāds sociālais uzņēmums Latvijā, kurš būtu kā piemērs visai pasaulei, jo mēs jau esam piemērs Eiropai ar sociālās uzņēmējdarbības likumu.
Kas ir Tavs motivators darboties? Mana spēcīgākā motivācija ir mani bērni, mani divi dēli.

Intervija sākotnēji publicēta Labklājības Ministrijas ziņu lapā "Sociālās uzņēmējdarbības aktualitātes - Janvāris 2023", https://www.lm.gov.lv/sites/lm/files/media_file/info_012023.pdf.
15.12.22
Sveicam pirmā sociālo inovāciju akselerācijas kursa nevalstiskajām organizācijām absolventus!
Mēs, NewDoor komanda, no sirds priecājamies atbalstīt šādus, sabiedrībai vajadzīgus projektus, kuri maina sabiedrību un to, kas mums ir apkārt, uz labo pusi, un nenoliedzami ir nepieciešami dažādām sociālajām grupām. Ikviens no projektiem ir unikāls, un tam ir sava nišas mērķauditorija, tāpēc mēs no sirds ticam, ka viņi turpinās attīstīties un mainīt cilvēku dzīves uz labo pusi. Turklāt priecājamies, ka pārstāvēti NVO no visiem Latvijas reģioniem!

Lielu pateicību sakām mūsu mentoriem, lektoriem un atbalstītājiem - Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā par uzticību īstenot šādu inicitatīvu pirmo reizi. Tas ir tikai sākums!
Kursa dalībnieku vidū bija tādas nevalstiskās organizācijas kā "A-metode", kas šobrīd strādā pie projekta, kas risina izplatīto "izdegšanas" problēmu, Bērnu un Jauniešu Para Sporta Apvienība. Youthparasportslv, kas ceļ bērnu para sporta līmeni Latvijā,
"Patvērums "Drošā māja", kas palīdz uz Latviju imigrējušām sievietēm un viņu ģimenēm, kā arī cilvēku tirdzniecības upuriem. Kursā piedalījās arī savstarpējās palīdzības grupa vēža pacientiem Onkopacientu savstarpējās palīdzības biedrība "Par Dzīvot/Про Жить", Mums Pieder Pasaule /We Own the World/, kas Bauskas apkārtnē strādā ar bērniem un jauniešiem, lai veicinātu pilsonisko līdzdalību un uzņēmējdarbības prasmes, tāpat arī biedrība "Fonds Oikumena", kuras mērķis ir veidot īpašus pasākumus grūti sasniedzamām sabiedrības grupām. Kursus absolvēja arī Liepājas Neredzīgo biedrība, kas palīdz vairāk nekā 800 cilvēkiem ar invaliditāti Liepājas un Dienvidkurzemes reģionos, KOPA / projekts "Kopienu pārdomāta attīstība", kura mērķis ir radīt platformu ilgtspējīgai inovāciju attīstīšanai, Gaismas Laiva, kas veido aplikāciju "Izpalīgs" ar mērķi veicināt starppaudžu dialogu, organizē kopceļojumus, kā arī izstrādā apģērbu cilvēkiem ratiņkrēslos, Balvu Teritoriālā invalīdu biedrība, kas jau darbojas jau 27 gadus un tagad strādā pie veselības centra izveides bērniem un pieaugušajiem ar īpašām vajadzībām, projekts "UpGrade for Teens", kurs mērķis ir izglītot bērnu namu jauniešus sadzīves jautājumos, tāpat arī projekts "All In", kas paredzēts kā platforma vokālās mūzikas terapijai bērniem un pieaugušajiem ar dažādām fiziskām un mentālām saslimšanām, kā arī projekts "Mājas visiem", kas vēlas veidot moduļu mājas pēc universālā dizaina principiem un kopienas telpu radošām aktivitātēm, kas būtu pieejama ikvienam, bet īpaši vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Kursa iniciators un veidotājs - sociālo inovāciju platforma "NewDoor", un tas tapis sadarbībā ar partneriem no Lietuvas "The Center of Tolerance" un Zviedrijas KalmarCo, pateicoties Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā atbalstam.

05.09.22
Aicina pieteikties Latvijā pirmajam sociālo inovāciju akselerācijas kursam īpaši nevalstiskajām organizācijām
No 5. septembra Latvijā bāzētās nevalstiskās organizācijas (NVO) tiek aicinātas pieteikties "NewDoor sociālo inovāciju akselerācijas kursam nevalstiskajām organizācijām", kas ir pirmā šāda veida programma Latvijā priekš NVO. Savukārt 13.septembrī projekta organizatori un sadarbības partneri aicina uz atklāšanas pasākumu klātienē Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā mītnē. Pasākums notiks no pl. 18.00 - 19.30 Marijas ielā 13/3 (Berga Bazārs), Rīgā.

Akselerācijas kursa organizatori ir sociālās un ilgtspējīgas uzņēmējdarbības akselerators un biedrība "NewDoor". Projekta galvenais partneris un atbalstītājs ir Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā. Sadarbības partneri ir "The center of Tolerance" (Lietuva) un "KalmarCo" (Zviedrija). Kursa fokuss šogad būs apmācīt NVO darbiniekus, kas piedāvā sabiedrības integrācijas pakalpojumus un atbalsta pasākumus dažādām sociālajām grupām Latvijā, bet īpaši cilvēkiem, kas meklē patvērumu no kara Ukrainā, un mēģina integrēties Latvijas sabiedrībā un darba tirgū. "NewDoor sociālo inovāciju akselerācijas kurss nevalstiskajām organizācijām" palīdzēs pēc iespējas ātrāk un efektīvāk iniciatīvu autoriem īstenot savus projektus, izmantojot modernus rīkus un metodes no Baltijas un Ziemeļvalstu labākajām praksēm, kā arī smelties iedvesmu un praktisko pieredzi no augsta līmeņa ekspertiem.

Kursa atklāšanas laikā - Atvērto durvju dienās, 13.septembrī organizatori informēs plašāk par programmas konceptu, saturu un uzdevumiem. Kursa laikā dalībniekiem būs iespēja mentoru vadībā radīt jaunas un pilnveidot esošās iniciatīvas, kas veic sabiedrības integrācijas pasākumus bēgļiem. Mērķis ir palīdzēt NVO palaist dzīvē savas iniciatīvas pēc iespējas ātrāk un efektīvāk, iedot iniciatīvu autoriem un vadītājiem visus nepieciešamos rīkus, apmācības un iedrošinājumu mērķu sasniegšanai. Šīs apmācības ir iespēja smelties Skandināvijas valstu pieredzi darbā ar bēgļiem un sociālās integrācijas pasākumiem. Jauniegūtā pieredze var tikt izmantota vietējo NVO darbā Latvijā, lai radītu un veiksmīgi ieviestu jaunas inovācijas sociālās integrācijas jautājumu risināšanai dažādām sabiedrības grupām, kas dzīvo šeit jau sen vai arī bēgļiem, kas bēg no agresīvās diktatūras Krievijā, Baltkrievijā, Sīrijā, Irānā.

Kopumā, apmācību saturs iekļaus tādas tēmas kā: "Iekļaujoša sabiedrība, integrācijas procesi un sociālā kohēzija (attiecību stiprināšana un solidaritātes sajūtas veidošana starp kopienas locekļiem), uzticības veidošana, personīgās saskarsmes prasmes ("soft skills" - piem., emocionālā inteliģence, aktīvā klausīšanās, u.c.), finanšu piesaiste, tīklošanās, pūļa finansējums, stratēģijas izveide un projektu vadības prasmes." Piesaistītie eksperti un mentori programmas ietvaros sniegs konsultācijas un apmācības.

Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā piešķirto grantu padomniece Daina Mežecka stāsta: "Biedrības "New Door" un ārvalstu partneru sadarbības projektā mēs atzinīgi novērtējām pieeju, kad atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiem viņu vajadzībās tiek sniegts, gudri, praktiski un ilgtermiņā stiprinot kara bēgļiem no Ukrainas palīdzošās un palīdzēt gatavās Latvijas biedrības. Palīdzības sniegšanā kara bēgļiem ir nepieciešams plaša un ilgstoša dažādu institūciju iesaistīšanās un koordinēta valsts pārvaldes un nevalstisko organizāciju sadarbība. Bēgļu vajadzības ir daudzveidīgas, turklāt ievērojami atšķiras to bēgļu vajadzības, kas ir tikko sasnieguši Latviju un to, kas šeit mitinās jau kopš pavasara. Tādēļ ir būtiski, ka palīdzošās biedrības arī pašas saņem stiprinājumu, jaunas metodes un iedvesmu, lai varētu atjaunot savus spēkus un nepagurt. Par sociālo inovāciju akselerācijas kursa saturu pilnībā atbild biedrība "New Door" un tās partnerorganizācijas, un mēs ieinteresēti sekosim līdzi projekta norisēm."

Apmācības notiks tiešsaistē no 5.oktobra līdz 16.novembrim. Pietiekumi programmā tiks pieņemti līdz 19.septembrim aizpildot anketu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd8WHNhzMk3XWCWIr3Nn0Ctfa3Yqx0IeL6V07AMjB5yZbFdqg/viewform

Plašāka informācija par projektu pieejama šeit: www.newdoor.lv un rakstot diana.lapkis@newdoor.lv. Akselerācijas programmas absolventu noslēguma pasākums notiks decembrī, datums tiks izziņots vēlāk.

Akselerācijas kursa sadarbības partneri ir biedrība "NewDoor", Ziemeļvalstu ministru padomes birojs Latvijā, "The center of Tolerance" (Lietuva) un "KalmarCo" (Zviedrija).
14.09.21
NewDoor jaunie statūti un gada pārskati
Lai veicinātu biedrības attīstību un ilgtspēju, biedrībai ir izstrādāti jauni statūti. Šeit varat iepazīties ar mūsu biedrības mērķiem, uzdevumiem, biedru iespējām un pienākumiem, kā arī apskatīt mūsu gada pārskatus par pēdējiem 3 gadiem: https://newdoor.lv/statuti

10.08.21
NewDoor kapacitātes veicināšana
sociālās uzņēmējdarbības attīstības labā
Ar programmas „Aktīvo iedzīvotāju fonds" atbalstu tiks īstenots projekts "Biedrības "NewDoor" ilgtspējīgas attīstības veicināšana". Īstenojamā projekta mērķi ir: stabilizēt biedrības finanšu plūsmu; veidot starptautiskās pieredzes apmaiņu; apmācīt darbiniekus; pilnveidot biedrības rīcības un sabiedrisko attiecību plānus un sociālo biznesu akselerācijas programmu.

Mērķu sasniegšanai biedrība īstenos šādas aktivitātes:
  • veiks līdzšinējo aktivitāšu izvērtējumu,
  • aktualizēs stratēģiju un rīcības plānu,
  • veiks finanšu plūsmas stabilizēšanas pasākumus,
  • piedalīsies starptautisko organizāciju tīklu pasākumos / projektos,
  • personāls un vadība veiks apmācības kvalifikācijas celšanai,
  • izveidos un īstenos komunikācijas un sabiedrisko attiecību plānu,
  • uzlabos akselerācijas programmas apmācību materiālus.
Plašāk par AIF un NewDoor programmu lasi šeit: https://newdoor.lv/aif_lv
07.05.21
NewDoor 2021 absolventi prezentē 12
sociālā biznesa idejas
Ir noslēgusies sociālās uzņēmējdarbības akseleratora "NewDoor" sestā mācību programma. Programmu absolvējuši 12 sociālie projekti un 19 dalībnieki. Ar British Council in Latvia un US Emabssy Riga atbalstu, tika apbalvoti arī uzcītīgākie akseleratora dalībnieki, kas ieguvuši starta kapitālu tālākai uzņēmējdarbības attīstībai.
Par perspektīvāko projektu no visiem šī gada dalībniekiem ir atzīts Aijas Vules uzņēmums "Kustības brīvība". Tas izstrādā inovatīvas idejas kopīgai aktīvās atpūtas nodrošināšanai ģimenēm pie ūdens pat tad, ja kāds no ģimenes ir ar kustību vai garīgas veselības traucējumiem.
Sociālās ietekmes balvu saņēma divi uzņēmumi – "Sober Soul" un "Emotion Lab". "Sober Soul" Jāņa Skrastiņa un Agneses Poikānes vadībā izstrādā 90 dienu digitālo atbalsta programmu cilvēkiem ar dažādām atkarību slimībām. Savukārt sociālā uzņēmuma "Emotion Lab" izveidotāja Ance Gricmane apvieno izglītības, veselības un sociālo jomu, veidojot gan tiešas, gan digitālajā vidē pieejamas, pašizaugsmes meistarklases ar terapeitiskās mākslas elementiem.
Balvu par iekļaujošas sabiedrības veidošanu saņēma uzņēmums "Labojam". Tas piedāvās mājaslapu izstrādes pakalpojumus un konsultācijas IT jomā. Uzņēmums lielākoties apmācīs un nodarbinās cilvēkus ar garīgās attīstības traucējumiem un/vai invaliditāti, jo dibinātājs Armands Leimanis uzsver – tas nemaina personības kvalitāti.
"Pitch night" un absolvēšanu var noskatīties TE.
24.03.20
NewDoor 2019-2020
Launch Night video atskats
11.03.20
NewDoor 2019-2020 LAUNCH NIGHT
NewDoor valdes, mūsu sponsoru, atbalstītāju un mentoru vārdā , mēs vēlētos pateikt, cik ļoti mēs esam lepni par šo krāsaino sociālo uzņēmēju buķeti, NewDoor absolventiem, kuri stalti virzās pa ceļu, kas rada sociālo ietekmi un pievienoto vērtību Latvijas sabiedrībā un pasaulē. Vēlamies teikt dziļu pateicību British Council pārstāvniecībai Latvijā - bez jums NewDoor 2019-2020 akselerators nenotiktu, ASV vēstniecībai Rīgā - par iespēju uzaicināt zinošākus lektorus kā arī par balvas izveidošanu, Zviedrijas vēstniecībai Rīgā - par palīdzību pasniegt lekcijas par ilgtspējību un videi draudzīgiem uzņēmējdarbības veidiem, kā arī OraculeTang Space - par to, ka nodrošinot mūs ar mājīgu un tehnoloģiski progresīvu vidi mācībām un darbam! #peopletopeople #newdoor2020 #socialentrepreneurship #sociālauzņēmejdarbība
20.01.20
NewDoor 2019-2020 4. modulis
Pēdējais NewDoor 2019-2020 modulis notika 2020. gada 8. un 9. februārī. Dalībnieki ir izgājuši cauri "biznesa plāna izmēģinājumiem" un to izdzīvojuši. Mēs no sirds pateicamies mentoru žūrijai, kas veltīja laiku, lai noklausītos prezentācijas par nākotnes sociālo uzņēmēju biznesa plāniem. Vēlāk modulī mums pievienojās īpašs viesis no Kalmaras, Zviedrijas, Nikolass Murigu (Nicholas Murigu), kurš varēja viesoties pie mums ar Zviedrijas vēstniecības Rīgā atbalstu. Nikolass novadīja lielisku semināru "Kāpēc jūsu uzņēmumam jābūt ilgtspējīgam un kā?".
20.01.20
NewDoor 2019-2020 3. modulis
NewDoor akseleratora 3. modulis notika 18. -19. janvāra nedēļas nogalē. Šis bija grūtākais un izaicinošākais modulis. Dalībnieki mācījās par finansēm. Uzzināja, kā veidot budžetu, kā uzrakstīt biznesa plānu, kā piesaistīt līdzekļus, un kas būtu jāsaprot grāmatvedībā. Sasprindzinājumu pārņēma smaidi, jo NewDoor pasniedzēji un mentori vienmēr ir gatavi palīdzēt.
6.01.20
NewDoor 2019-2020 2. moduļa video atskats
16.12.19
NewDoor 2019-2020 2. modulis
2. modulis ir pabeigts! Mēs esam pateicīgi visiem mūsu mentoriem un ekspertiem, kuri spēja veltīt savu laiku, lai komentētu mūsu dalībnieku prezentācijas.Vēlāk mēs pievērsāmies īpatnībām, kas saistītas ar pakalpojumu pārdošanu pašvaldībām, mārketinga modeļa demificēšanu, lēmumu pieņemšanu par vizuālo identitāti, pārdošanas kanālu izvēli, to, kā veidot labas attiecības ar plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, un divu dienu kulmināciju ar četru stundu ilgo semināru ar digitālā mārketinga speciālistu Ralfu Gobu.
18.11.19
NewDoor 2019-2020 1. modulis
Mēs esam pabeiguši savu 1. moduli, un mūsu dalībnieki - izvēlētie 16 projekti no 77 kandidātiem - ir devušies mājup ar jaunām zināšanām un jauniem uzdevumiem. Pēc lekcijas par sociālo uzņēmējdarbību Latvijā un visā pasaulē esam nonākuši ekonomikas pamatos, produktu izstrādē un zīmola veidošanā. Moduli noslēdza īpašs vieslektors Stīvs Savides (Steve Savides, UK), kurš mums mācīja pārdošanas zinātni, uzņēmēju izturību un stresa pārvaldīšanu pārdošanas situācijās.
28.10.19
NewDoor 2019-2020 ātrās intervijas
Vakar 20 eksperti tikās ar 32 sociālajiem novatoriem, lai izvēlētos iniciatīvas, kuras tiks akceptētas šī gada uzņēmējdarbības akseleratora programmai.Tagad mēs analizējam ekspertu vērtējumus, un drīz tiks pieņemti galīgie lēmumi. Viena lieta ir skaidra - izvēle ir ļoti grūta, un šeit ir lieliski projekti, kas var viegli piepildīt pat divus akceleratorus.

Mēs esam iedvesmoti un pateicīgi par jūsu uzticību!
3.10.19.
Izpratne par sociālajiem uzņēmumiem aug
Mūsdienās ir tikai normāli domāt par kāda uzņēmuma un indivīda sociālo ietekmi, tāpēc arī izpratne par sociālajiem uzņēmumiem pieaug.
(Doties uz oriģinālo rakstu latviešu valodā)
1.10.19.
Radio Baltkom programma par sociālo uzņēmējdarbību
Marija Povilaite un Olga Lezina radio programmā "Baltkom rīts" stāstīja par Olgas sociālo uzņēmumu un NewDoor akseleratoru, kas tika īstenots, pateicoties British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstam.
(Doties uz oriģinālo video krievu valodā)
26.09.19
NewDoor 2019-2020 Open House pasākums
2019. gada 25. septembrī NewDoor pulcēja potenciālos akseleratora dalībniekus, pašreizējos un turpmākos mentorus "Open House" pasākumā. Paldies visiem, kas atnāca, klausījās, uzdeva jautājumus un dalījās savās pārdomās un idejās, lai veidotu lielāku un spēcīgāku Latvijas sociālo uzņēmēju kopienu un padarītu dzīvi mūsu valstī mazliet labāku.
2.07.19.
"Pilnvarojums - nozīmē dot cilvēkiem prasmes izdzīvot," sacīja Marija Povilaite, Latvijas sociālās uzņēmējdarbības akseleratora NewDoor valdes locekle.
New Door ir piedalījies apaļā galda diskusijās par iespēju palielināšanu un pilsonisko sabiedrību, kas notika Emerging Europe valstu vadītāju sanāksmē. Raksts angļu val.
28.06.19
NewDoor bija nominēts 10 labāko 'Equality-friendly initiative' projektu sarakstā Eiropā konferences Emerging Europe ietvaros!
Neskatoties uz to, ka šoreiz palikām bez balvām, paldies mūsu atbalstītājiem un draugiem par iespēju būt klātienē Londonā un pārstāvēt Latviju šajā svarīgajā pasākumā - Sonido, Latvijas vēstniecība Lielbritānijā, LIAA pārstāvniecībai Londonā un īpaši Guntim Rubīnam, British Council Latvia.
Pagājušais gads sociālajai uzņēmējdarbībai Latvijā ir bijis zīmīgs ar to, ka ir stājies spēkā un savu dzīvotspēju pierādījis Sociālās uzņēmējdarbības likums
raksts delfi.lv
27.06.18
Kā akselerators NewDoor māca Latvijas un ārvalstu sociālus uzņēmējus veikt biznesu.
Video krievu valodā.
29.03.18
NewDoor 2017-2018 Izlaiduma Vakars