sociālā uzņēmējdarbība
akselerators
emuārs
par_mums
mūsu_tikls
mūsu stāsts
starptautiskais sociālās uzņēmējdarbības akselerators NewDoor sāka darboties 2013. gadā, un tā iniciāciju aizsāka Izraēlas ebreju aģentūra, kas uz Latviju bija atvedusi Izraēlas-Amerikas sociālās uzņēmējdarbības izglītības uzņēmumu "PresenTense", un uzaicināja Diānu Lapkis, komunikācijas un projektu vadības profesionāli, vadīt NewDoor aktivitātes Latvijā. Pirmos divus gadus akselerators sekoja "PresenTense" izglītības programmai.
  2015. gada beigās galvenais programmas sponsors vairs nevarēja turpināt atbalstīt NewDoor aktivitātes, un Diānai Lapkis nācās pieņemt lēmumu – vai slēgt un pārtraukt NewDoor programmas aktivitātes Latvijā, vai atrast veidu, kā turpināt projektu citā veidā. Viņa izvēlējās turpināt un piesaistīja savus domubiedrus un NewDoor mentorus - Mariju Povilati un Olgu Kotovu, kas pievienojās valdei un palīdzēja pārkārtot organizācijas perspektīvas un aktivitātes.

  Vispirms jaunā valde izveidoja jauno studiju programmu, lai tā atbilstu Latvijas, Baltijas un Austrumeiropas tirgus specifiskajām vajadzībām. Studiju programma ir stingri orientēta uz praktisko iemaņu attīstību, taustāmas vērtības sniegšanu dalībniekiem un viņu kopienām.

  Otrkārt, visu aktivitāšu finansēšana tagad notiek, izmantojot projektus un dotācijas, uz kurām NewDoor piesakās kopā ar starptautiskajiem partneriem. Visi līdzekļi tiek tieši izmantoti projekta vajadzībām un revīzija tiek veikta saskaņā ar starptautiskajām audita prasībām. Organizācija ievēro un saglabā elastīgu un dinamisku pieeju finanšu plānošanai. Valde nesaņem regulāras algas un tai nav regulāru administratīvo izmaksu ārpus projekta aktivitātēm.

  NewDoor ir viens no četriem Latvijas sociālās uzņēmējdarbības asociācijas dibinātājiem, kas veicina sociālās ietekmes investīcijas un pilsonisko iesaisti, sadarbojas ar Latvijas pašvaldībām un Latvijas Labklājības ministriju, kā arī Latvijas Startup asociāciju, vietējiem uzņēmumiem un medijiem.

  2019. gadā NewDoor starptautiskais sociālās uzņēmējdarbības akselerators tika nominēts Emerging Europe Awards 2019 kategorijā "Gada vienlīdzībai draudzīga iniciatīva".
    komanda
    valdes locekle, lektore
    valdes locekle, lektore
    direktore, valdes locekle, lektore
    Uzņēmējdarbības vadības maģistra grāds. Mārketinga un projektu vadības nodaļas vadītāja "RD Alfa Microelectronics". Līdzdibinātāja "NewDoor" un NVO "LabākKopā".
    Sociālās pedagoģijas bakalaura grāds. Uzņēmēja, kino un tv producente, projektu un produktu vadītāja. Līdzdibinatāja "Porta Bonanza" un "Porta Films".
    "NewDoor" līdzdibinātāja.
    Ekonomikas maģistra grāds. Biznesa attīstītāja, personīgās attīstības trenere. Dibinātāja "BCAT" (Baltijas komerciālās aviācijas apmācības). "Swedbank" Lielo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja.
    "NewDoor" līdzdibinātāja.
    Irina Rubincika
    Maija Pūre
    grāmatvede, lektore
    Vecākā grāmatvede "A&M Bilance"
    Kristīne Tarvida
    komunikācijas projektu vadītāja, mentore
    "NewDoor" sociālo mediju komunikatore, partneru un akseleratora dalībnieku komunikācijas vadītāja.
    ziedotāji
    mūs atbalsta:
    Initiator
    atbalstītāji
    statūti un
    ikgadējie pārskati
    ikgadējie pārskati

    kontakti
    NGO "New Door"
    LV40008243781
    Indrānu iela 8-28,
    Rīga, LV-1012
    BANKA CITADELE
    PARXLV22
    LV48PARX0017186030001
    legal address and correspondence:
    our bank details:
    Indrānu 8-28, Rīga, LV-1012, Latvia
    OraculeTang Space, Doma laukums 2, Riga, LV-1050, Latvia
    office address:
    mail: