Aizvien vairāk personu ir gatavas kļūt par pārmaiņu aģentiem un virzīt savās kopienās sociālos un ekonomiskos uzlabojumus, taču tām trūkst atbilstošu prasmju un zināšanu par uzņēmējdarbību, lai savas idejas veiksmīgi īstenotu. Tāpēc "NewDoor" ir ļoti būtisks resurss, nodrošinot uz sabiedrību vērstas zināšanas par uzņēmējdarbību un rīkus uzņēmējdarbības prasmju uzlabošanai, kas pielāgotas mazo un vidējo uzņēmumu īpašniekiem. "NewDoor" komanda paliek uzticīga savai misijai – dot iespēju organizācijām un personām virzīt sociālās pārmaiņas, jo tās ir sabiedrības ekonomiskās labklājības un sociālo uzlabojumu pamats.
Pateicoties Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) atbalstam, biedrības komandai bija iespēja veltīt vairākus mēnešus, lai stiprinātu "NewDoor" biedrības darbu. Tika uzlabota, papildināta "NewDoor" akseleratora programma un atrasti risinājumi jaunu pakalpojumu jomā, tika izveidota organizācijas SWOT analīze (stiprās puses, vājās puses, iespējas un draudi) un PESTLE analīze (politisko, ekonomisko, sociālo, tehnoloģisko, legālo un ekoloģisko aspektu analīze), kā arī analizēta līdzīgu biedrību darbība Eiropā un citur pasaulē. Būtisks uzsvars organizācijas pašanalīzē bija saprast, kā iepakot tās kompetences, produktus un kontaktus jaunā formā, kas palīdzētu identificēt stabilas finanšu plūsmas izveides iespējas.
Komandai bija iespēja piedzīvot vairākus komandas stiprināšanas un izaugsmes treniņus Lielbritānijas eksperta, organizācijas "The Global Trust Project" dibinātāja Stīva Savides (Steve Savides) vadībā. Stīvs palīdzēja stiprināt organizatorisko struktūru, noteikt jaunus attīstības virzienus, stiprināt komandas garu, kā arī definēt izaugsmes iespējas turpmākajiem gadiem un iemācīja komandai pāris komunikācijas metodoloģijas, kas padarītu prāta vētras efektīvākas. Savukārt no 2021.gada decembra līdz 2022.gada jūnijam "NewDoor" valdes locekles Diāna Lapkis, Marija Povilaite un Olga Kotova Stīva vadībā piedalījās organizācijas stratēģiskās izaugsmes plānošanas sesijās.
"Spēja vadīt un iedvesmot ir vienas no svarīgākajām iemaņām ceļā uz sasniegumiem, taču ir svarīgi atcerēties, ka komanda darbojas vislabāk, ja ir augsts savstarpējās uzticēšanās līmenis. Uzticēšanās ir spēcīgs makroekonomiskais rādītājs tam, cik labi darbojas cilvēku grupas - komandas, organizācijas un pat valstis. Tāpēc jautājums - kā palielināt uzticēšanos, koncentrēt to un uzturēt to augstā līmenī?" - stāsta Stīvs.
Tāpat komanda arī izmantoja iespēju apgūt jaunas prasmes saistībā ar nevalstisko organizāciju vadību un stratēģiju izveidi un komunikāciju digitālajos medijos pateicoties ārzemju tiešsaistes apmācību kursiem un dalību staptautiskajā nevalstisko organizāciju atbalsta tīklā "Conveners.org", kura ietvaros "NewDoor" komandai bija iespēja iepazīt starptautiskus sociālās inovācijas platformas spēlētājus, iegūt jaunus kontaktus un zināšanas tālākai attīstībai. Savukārt, apmācību kursi platformā "Udemy" palīdzēja arī izveidot labāk pārdomātu PR komunikācijas aktivitāšu plānu, paskatīties radošāk un izstrādāt sociālo mediju komunikācijas vadlīnijas, kas ekonomētu laiku un padarītu komunikāciju sociālajos medijos regulārāku.
Nobeigumā, "NewDoor" komanda vēlas pateikties AIF par iespēji projekta ietvaros uzlabot akseleratora programmu, identificēt jaunus pakalpojumus, ko biedrība varētu pārdot lielākai finanšu neatkarībai no valsts grantiem, stiprināt komandas saliedētību, izmantot starptautiska eksperta koučinga iespēju, kā arī izanalizēt tālākās nākotnes attīstības iespējas.
AIF projekta ieviešanas periods: no 2021.gada jūlija līdz 2022.gada jūnijam.
Vairāk informācijas par AIF var atrast
ŠEIT.
Projekts "Promoting Sustainable Development of the NewDoor union" tiek finansēts pateicoties Islandei, Lihtenšteinai un Norvēģijai caur EEA and Norway Grant Program "Active Population Fund". Kopumā iegūtais finansējums veidoja EUR 19'821.85.