Pasaku Nams

Šobrīd Latvijā ir reģistrēti 130 tūkstoši pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērnu. Vairāk nekā 15% no viņiem ir audzināšanas grūtības. Atrisināt problēmas ar disciplīnu, palīdzēt saglabāt kontaktu ar tuviniekiem un nodot vienas paaudzes vērtības nākamajai – tie ir pasaku Mājas galvenie uzdevumi.

Burvju stāstu veidošana kā terapijas metode ļāva izdot rindu ar grāmatām un spēles bērniem ar īpašām vajadzībām, kā arī metodiskos līdzekļus speciālistiem. Mēs esam novadījuši vairāk nekā 50 meistarklases vecākiem un bērniem.

Šobrīd Pasaku māja – tas ir ģimenes atbalsta centra projekts, kurš risina audzināšanas jautājumus, sociālo iekļaušanos un vērtību nodošanu no vienas paaudzes nākamajai. Mēs veidojam stāstus, kuri maina cilvēku dzīves scenāriju un atrisina jebkuras, pat ļoti sarežģītas problēmas. Mūsu portfolio ir liels skaits pasaku bērniem ar īpašām vajadzībām un audzinoši stāsti jebkuram gadījumam. Mūsu galvenais uzdevums – iemācīt katru no vecākiem Latvijā radīt līdzīgas pasakas ar saviem spēkiem.

Lai sasniegtu šos mērķus, mēs izlaižam pielikumu viedtālruņiem un planšetdatoriem ar terapeitiskajām pasakām, strādājam, lai radītu interaktīvu attālinātās apmācības programmu, programmējam vietni vecākiem un speciālistiem, kā arī rakstām mācību līdzekli par  burvju stāstu radīšanu ar pašu spēkiem. Mēs arī ceram, ka organizācija kļūs par centru tālākai pasaku muzeja attīstībai Rīgā, kurš palīdzēs saglabāt un popularizēt latviešu kultūras mantojumu un kļūs par labu pamatu darbam ar Latvijas ģimenēm un cienīgu tūrisma objektu, kā piemēram, Stokholmas muzejs Junibaken vai Pasaku māja Sanktpēterburgā.