‘NEW DOOR’ AKCELERATORS SAGATAVOS UZŅĒMUMUS LABKLĀJĪBAS MINISTRIJAS GRANTU PROGRAMMAI

Starptautiskais sociālās uzņēmējdarbības akcelerators ‘New Door’ sadarbībā ar ‘Ziemeļvalstu Ministru padomi’ jau trešo gadu palīdz jaunuzņēmumiem sociālās iniciatīvas pārvērst ilgstošā biznesā. Arī šogad pretendenti vēl var paspēt pieteikties programmas pirmajai atlases kārtai līdz 2017.gada 1. oktobrim. Dalība akceleratorā sagatavo uzņēmumus Labklājības ministrijas sociālās uzņēmējdarbības atbalsta projektam, palīdzot iegūt finansējumu līdz pat 200 000 eiro no finanšu institūcijas ALTUM.

‘New Door’ akceleratora programma nodrošina nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai sociālās iniciatīvas realizētu spēcīgos un ilgtspējīgos biznesa projektos. Programmas absolvēšana pieredzējušu ekspertu uzraudzībā sagatavos jaunos uzņēmējus iespējai pretendēt uz atbalsta finansējumu Labklājības ministrijas projekta ‘Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai’ ietvaros. “Valsts novērtē un arī nākotnē grib atbalstīt sociālos uzņēmumus un to ieguldījumu sabiedrības labklājībā. Vēlamies dot pretī dažādu grantu shēmu un citu likumā iekļautu finanšu instrumentu atbalstu jaunu biznesa ideju īstenošanai,” saka Imants Lipskis, Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors.

Akceleratora mērķi un sociālās uzņēmējdarbības aktualitāti akcentē arī Ziemeļvalstu Ministru padomes padomniece sociālajos jautājumos Daina Mežecka: “Šobrīd sociālā uzņēmējdarbība Latvijā piedzīvo strauju izaugsmi. Mēs sekojam līdzi jomām, kas būtu noderīgas pieredzes apmaiņai arī Ziemeļvalstīs, un sociālā uzņēmējdarbība ir viena no tām. Esam priecīgi, ka Ziemeļvalstu Ministru padomes mazo grantu programmas ietvaros šoreiz atbalstu varam sniegt ‘New Door’ akceleratora programmai. Tas, ka akcelerators piedāvā apmācības sociālā biznesa ideju lolotājiem, ir ļoti vērtīgi un palīdzēs atvieglot akūtas sociālās vajadzības.”

Saistītās ziņas:
Sociālās uzņēmējdarbības akselerators ‘New Do(o)r Riga’ aicina jaunus projektus ‘Altum’ sāks līgumu slēgšanu ar akcelerācijas fondu pārvaldniekiem
2017. gada akceleratora programma sāksies novembrī un ilgs piecus mēnešus līdz 2018. gada martam. Iesniegtās idejas tiks izskatītas divās atlases kārtās. 30 veiksmīgākie tiks uzaicināti uz otro atlases kārtu – ātrajām intervijām jeb speed interviews, kur 2 – 3 minūšu laikā dažādu jomu eksperti jāpārliecina par sava projekta unikalitāti un atbilstību programmas mērķim. Akceleratora programmā tiks uzņemti 12 projekti, kas cītīgi strādās pie savas biznesa idejas realizēšanas – saņems mājas darbus, tiksies ar nozares ekspertiem un mentoriem, kā arī iegūs regulāru atgriezenisko saiti.

Pirmajai atlases kārtai pretendenti aicināti iesniegt idejas līdz 2017. gada 1. oktobrim, aizpildot pieteikuma anketu šeit: http://newdoor.lv/lv/registration. Iesniegtās idejas varēs prezentēt gan latviešu, gan krievu, gan angļu valodā, turklāt akseleratora programmai var pieteikties ikviens interesents, kurš sasniedzis 21 gada vecumu.

Biedrība ‘New Door’ ir starptautisks sociālās uzņēmējdarbības akscelerators, kas Latvijā aktīvi darbojas no 2013. gada. Tās mērķis ir apmācīt, virzīt un iedvesmot tos, kuriem ir sociālas idejas un viņi tās vēlas pārvērst biznesā. Biedrība palīdz īstenot idejas, nodrošinot nepieciešamās zināšanas sadarbībā ar vietējiem un ārzemju ekspertiem, kā arī izglīto un konsultē uzņēmumus sociālās korporatīvās atbildības jomā. Tāpat ‘New Door’ rīko sociālās uzņēmējdarbības forumus un pieredzes apmaiņas programmas. Trīs gadu laikā akceleratoru absolvējuši 50 dalībnieki, kuri šobrīd veiksmīgi turpina attīstīt biznesu gan Latvijā, gan ārvalstīs.